پژوهشگران دانشگاه هاروارد طی 60 سال بر گروهی 600 نفری نظارت کرده و در نتیجه موفق شدند چند عامل مهم در رفتار افراد را تعیین کنند که بر طول عمر تاثیر بسزایی دارند.طبق نتایج این پژوهش ها، افراد خوشبخت که پول قرض نمی گیرند، بیشتر عمر می کنند تا افراد بدبین. همچنین افرادی که شکلات دوست دارند، افراد دیندار و سبزیخواران نیز عمر طولانی تری دارند.پژوهش های اخیر نشان دادند که افراد دارای زندگی سالم دارند چند سال بیشتر زندگی می کنند.


برای اینکه 2 سال بیشتر زندگی کنید:
شکلات بخورید. تحقیقات نشان می دهند که شکلات غلیظ و تلخ برای قلب مفید است.


برای اینکه 3 سال بیشتر زندگی کنید:
دیندار باشید و دوستان بسیاری داشته باشید. تحقیقات نشان دادند که حضور مرتب در حرم و اماکن مذهبی استرس را کاهش می دهد. همچنین دوستی و ارتباطات اجتماعی نیز همین تاثیر را نشان می دهند.


برای اینکه 3.6 سال بیشتر زندگی کنید:
گوشت کمتر بخورید. سبزیخواری و یا تنها کاهش مقدار گوشت در غذا می تواند بعلت کاهش غلظت چربی در بدن طول عمر را افزایش دهد، زیرا در ازای آن مصرف میوه و سبزیجات افزایش می یابد.


برای اینکه 3.7 سال بیشتر زندگی کنید:
زندگی فعالی داشته باشید. دانشمندان تایید می کنند که تحرک و نرمش و ورزش تاثیر مثبتی بر قلب می گذارد و نمی گذارد که فرد چاق شئذ.


برای اینکه 5 سال بیشتر زندگی کنید:
تحصیل کرده و با دانش باشید. دانشمندان هاروارد بدین نتیجه رسیدند که زنان دارای تحصیلات دانشگاهی بطور متوسط 5 سال بیش از زنان بدون تحصیلات عالیه زندگی می کنند.


برای اینکه 7.5 سال بیشتر زندگی کنید:
مثبت نگر باشید. پژوهش ها ثابت کرده اند که ریسک مرگ زودرس برای افراد حوشبین 55% کمتر است.


برای اینکه 8-10 سال بیشتر زندگی کنید:
سیگار نکشید. افرادی که هیچگاه سیگار نکشیده اند، بطور متوسط 10 سال بیش از افراد سیگاری زندگی می کنند. اگر مردان در سن 35 سالگی سیگار را ترک کنند، می توانند بطور متوسط 5.1 سال به طول عمر خود بیفزایند.

برای اینکه 10 سال بیشتر زندگی کنید:
خوشبخت باشید. افراد خوشبخت بطور متوسط 10 سال بیش از سایرین زندگی می کنند.

خواب خوب ، راز طول عمر زنان است

خلاصه : راز عمر طولانی تر زنان در مقایسه با مردان در کیفیت بهتر خواب آنان است .
متن کل خبر : به گزارش شبکه خبر ، بر اساس آمارهای جمعیتی ، در همه کشورهای جهان ، متوسط طول عمر زنان چند سال از مردان بیشتر است که پزشکان علل مختلفی را در این امر موثر می دانند .
محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا اعلام کردند ، کم خوابی باعث ترشح هورمون هایی می شود که برای بدن ) زیانبارند .
پژوهش اخیر این محققان نشان می دهد ، زنان در برابر کم خوابی مقاوم تر از مردانند و از سوی دیگر کیفیت خواب بهتری دارند .
از این رو پژوهشگران معتقدند ، به همین علت زنان به طور متوسط بیش از مردان عمر می کنند . این محققان با بررسی 25 مرد و زن 20 تا 30 ساله ، تاثیر 2 ساعت کم خوابی شبانه را در آنان ارزیابی کردند .
بر اساس این بررسی پس از یک هفته بی خوابی میزان نوعی ماده موسوم به تی ان اف - آلفا در مردان افزایش می یابد ، اما در زنان در حد طبیعی باقی می ماند تی ان اف - آلفا نوعی واسطه شیمیایی است که در ایجاد چاقی مفرط و دیابت (موثر است .
این پژوهش همچنین نشان می دهد ، میزان خواب عمیق شبانه در زنان 70 دقیقه است در صورتی که مردان فقط شبی 40 دقیقه به خواب عمیق می روند . محققان این عوامل را در بیشتر بودن متوسط عمر زنان در مقایسه با مردان موثر می دانند .
اعتماد:در حالی‌ که‌ بسیاری‌ از مردم‌ آرزو دارند مدت‌ زمان‌ زندگی‌ خود را بیشتر کنند، بعضی‌ محققان‌ ادعا می‌کنند راز طول‌ عمر را کشف‌ کرده‌ اند.به‌ گفته‌ این‌ افراد، اگر در دوران‌ میانسالی‌ غذاهای‌ حاوی‌ کالری‌ کمتر مورد استفاده‌ قرار بگیرد، مطمئنا فرد بیشتر می‌تواند زندگی‌ کند.قبل‌ از این‌ گروهی‌ دیگر نشان‌ داده‌ بودند کاهش‌ کالری‌های‌ درون‌ غذا به‌ حداقل‌ ممکن‌ می‌تواند شروعی‌ مناسب‌ در این‌ زمینه‌ باشد.موش‌های‌ خوش‌ شانسی‌ که‌ مورد آزمایش‌های‌ این‌ دانشمندان‌ قرار گرفتند توانسته‌اند تا مدت‌ زیادی‌ بیشتر از اطرافیانشان‌ زندگی‌ کنند.به‌ هر حال‌ توجه‌ داشته‌ باشید به‌ جز کالری‌، اگر میزان‌ جذب‌ انرژی‌ در بدن‌ پایین‌ بیاید، طول‌ عمر بالا خواهد رفت‌.علاوه‌ بر این‌ موش‌ها، چندین‌ سگ‌ هم‌ در نوبت‌ قرار گرفته‌ اند که‌ دانشمندان‌ با انجام‌ آزمایش‌ بر روی‌ آنها بتوانند طول‌ عمرشان‌ را افزایش‌ دهند.
/ 0 نظر / 5 بازدید